Po stopách slavných architektů a malířů Katalánska, za uměním i mořem, Španělsko, Španělsko pevnina, Katalánsko, Barcelona, 20.7.2018, Polopenze

Po stopách slavných architektů a malířů Katalánska, za uměním i mořem starstarstar

Po stopách slavných architektů a malířů Katalánska, za uměním i mořem
LM
Termín:
20.7. – 29.7.2018
Změnit termín
Délka:10 dní / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:144001627
11 990 Kč (-8 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Antoni GAUDÍ, Salvador DALÍ, Joan MIRÓ

BARCELONA, CADAQUÉS, FIGUERAS
*Fakultativní výlety: Montserrat, Andorra, Girona, jezero Banyoles, Besalú

Antoni Gaudí i Cornet (25. 6 1852 Reus u Tarragony – 10. 6 1926 Barcelona)
byl katalánský architekt, představitel Katalánského modernismu. Jeho nejvýznamnějšími stavbami se pyšní Barcelona. Mezi Gaudího nejznámější barcelonská díla patří chrám Sagrada Família. Gaudího návrhy jsou charakteristické jedinečnou osobitostí a důrazem na detail: velice často do svých plánů zahrnoval propracované mozaiky, vitráže, keramiku nebo tesařské a kovářské výrobky. Zároveň zavedl i nové techniky zpracování těchto materiálů, jako například metodu trencadís, tvorbu barevných mozaik z keramických střepů. Antoni Gaudí byl součástí katalánského modernistického hnutí, které dosahovalo největšího vlivu na přelomu 19. a 20. století, v mnohém však klasické modernistické tendence přesahoval. Jeho styl byl inspirován přírodními tvary a orientálními technikami. Své složité návrhy málokdy kreslil na papír, mnohem raději tvořil propracované trojrozměrné modely staveb, jejich částí a složité výzdoby. Gaudího tvorba se dodnes těší oblibě široké veřejnosti a obdivu současných architektů. Mezi lety 1984 a 2005 bylo sedm Gaudího staveb zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.
Právě v Barceloně architekt jakoby rozpohyboval celé město svými pozoruhodnými domy, které vyčnívají z řady běžných staveb - Casa Batlló (UNESCO) hraje mnoha barvami a díky nepravidelným tvarům působí, jako by se celá hýbala. Casa Mila (UNESCO) secesní stavba s prvky gotiky a baroka je poslední Gaudího světskou stavbou, po které už věnoval veškeré své architektonické úsilí gigantickému projektu Sagrada Família. Neopakovatelnou přehlídku Gaudího modernistických děl jen podtrhují vrcholná díla dalších architektů modernismu v Barceloně – Puige i Cadafalcha či Doménecha i Montanera, abychom jmenovali alespoň ty nejdůležitější.

Salvador Felip Jacint Dalí i Domenech (11. 5 1904 Figueres – 23. 1 1989 Figueres)
byl významný katalánský malíř, který se proslavil svými surrealistickými díly. Mezi pařížské surrealisty byl přijatý v roce 1929 po natočení filmu Andaluský pes, na kterém spolupracoval s Luisem Bunuelem. Později se ovšem se surrealistickým hnutím rozešel, protože jej považovali za příliš komerčního umělce. Mnohé jeho obrazy jsou založeny na snové imaginaci. Předměty každodennosti na nich dostávají nezvyklé formy, tak jako např. rozteklé hodinky na obraze Persistence paměti. Obrazy vzniklé po 2. světové válce jsou klasičtější a v důsledku Dalího příklonu ke katolictví mívají náboženské náměty. Jeho obrazy se vyznačují pečlivým kresebným zpracováním a smyslem pro realistický detail. Používal výrazné barvy. Kromě malby a kresby se Dalí také zabýval grafikou, vytvářel sochy, ilustroval knihy, navrhl parfém, šperky, pro divadelní představení navrhoval kostýmy a scénu. Napsal rovněž libreto k baletu a několik autobiografických a beletristických knih. Názory na vlastní tvorbu formuloval v několika studiích a manifestech.
Největší kolekci Dalího prací lze nalézt v muzeu Dalí ve Figueras: tohle je svět, v němž se může úplně vše. Už samotná budova muzea Salvadora Dalího vypadá jako z fantaskních snů. Na střeše růžového hradu, nejsurrealističtější stavby světa, se střídají jako ozdoby vejce a sošky připomínající filmového Oscara. Celkem se zde nachází více jak 1500 děl tohoto slavného umělce.

Joan Miró i Ferra (20. 4 1893 Barcelona – 25. 12 1983 Palma de Mallorca)
byl katalánský malíř, sochař a keramik. Narodil se ve starobylé katalánské rodině zručných řemeslníků. Jeho otec byl majetným zlatníkem v srdci staré Barcelony. Zjednodušením struktur obrazu se Miró dostává do období tzv. snových maleb. Potlačuje dokonce symboly, vytváří nový styl abstrakce, popisuje své sny z pamětí. Jeho malby jsou plné napětí mysteriozní kosmické události, neodvolatelného setkání forem, které přibližují katastrofu nebo zjevení, vše se stává bez předstírání. Jeho malby jsou často zjednodušeny až do užití pouhé černé a bílé, pozadí dělá dojem atmosférické vzdálenosti, snových setkání, tance v nekontrolovatelných sílách přírody. Miró také ve svých 'snových malbách' používá pod vlivem Apollinaira kaligramu. Barcelonské muzeum Fundació Joan Miró je věnováno modernímu umění: budovy muzea stojí u paty vrchu Montjuic, v blízkosti Museu Nacional d’Art de Catalunya. Uchovávají kolem 10.000 maleb, kreseb, soch, divadelních rekvizit a koberců Joana Miróa, od raných kreseb z roku 1901 až po pozdní velkoformátové malby. Na střešní terase jsou vystaveny sochy umělce. Kromě toho se zde pravidelně konají výstavy současného umění. Základem sbírky byl velký dar Joana Pratse nadaci. Miró strávil nejdůležitější léta svého mládí v Barceloně.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v hotelu na pobřeží Costa Brava Costa Maresme ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.
Doprava
nástupní a svozová místa zdarma Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec
Strava
Polopenze – snídaně a večeře formou švédských stolů
Zájezd zahrnuje
7 ubytování, 7 polopenzí, dopravu luxusním autokarem z/do ČR, dopravu klimatizovaným vlakem či autokarem během programu, služby českého průvodce, vybavení orientačními plány navštěvovaných míst, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (350 CZK), jednolůžkový pokoj (3600 CZK), fakultativní výlet Monttserrat (500 CZK), fakultativní výlet Gerona Besalú (500 CZK), svoz Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady (400 CZK), svoz Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové (500 CZK), svoz Svitavy, Polička, Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Prostějov, Olomouc (600 CZK), vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 80 EUR
Slevy
stálý klient (220 CZK)
Program
Den 1
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
Den 2
Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, nedaleko Barcelony, v odpoledních hodinách ubytování, volný program, možnost koupání, večeře.

Den 3
Snídaně, odjezd do Barcelony , prohlídka -Gotická čtvrť, katedrála Svaté Eulálie, čtvrť El Born, kostel Santa María del Mar, odpoledne volný program - možno využít k návštěvě Muzea Fundació Joan Miró či jedinečného L´Aquarium (mořské akvárium), návrat na ubytování, večeře.

Den 4
Snídaně, odjezd do Cadaqués, malebného přístavního městečka, obklopeného přírodní rezervací Cap de Creus, fascinující krajinou, jež je perlou katalánského pobřeží Costa Brava. Toto místo si oblíbilo mnoho slavných umělců vedle Salvadora Dalího, Joana Miró i Pablo Picasso, Walt Disney, André Breton, F. G. Llorca … . Na jeho okraji v zátoce Portlligat leží Dalího daům - zde žil a tvořil. Odpoledne přejezd do Figueras, návštěva slavného Teatro - Museo Dalí (muzeum Salvadora Dalího), jež Dalí ve svém rodném městě založil. Návrat na ubytování, večeře.

Den 5
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativní výlet Montserrat: návštěva fascinujícího pohoří Montserrat, tamní klášterní komplex a bazilika je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska (nadmořská výška 726 metrů) - prohlídka baziliky s černou sochou Panny Marie Montserratské – patronky Katalánska, pěší procházky (křížová cesta), překrásné přírodní scenérie při pohledu do údolí řeky Llobregat, odpoledne návrat na ubytování

Den 6
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
Den 7
Snídaně, individuální volno, oběd. Po poledni odjezd do Barcelony - zastávka u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta A. Gaudího - Sagrada Família. Panoramatická cesta městem - býčí aréna, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig de Grácia (Gaudího domy: Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera).Dále nejvýznamnější modernistické památky města, Camp Nou - stadion FC Barcelona (fakultativně prohlídka "Camp Nou Experience Tour" - hlavní tribuna, VIP zóna, mix zóna, tiskové středisko, šatna hostů, hrací plocha – trávník, komentátorská stanoviště, muzeum s trofejemi - poháry, zlaté míče, zlaté kopačky…)! Panoramatická cesta městem - Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijský stadion, vrch Montjuic - krátká zastávka na vyhlídce (panorama města, přístav). Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba, přístav. Individuální volno k prohlídce středu města - např.: moderní přístav sportovních lodí, nejznámější ulice La Rambla - s pouličními umělci a živými sochami, Placa Reial, tržnice la Boquería. Shlédnutí jedinečné večerní podívané pod širým nebem: "Barcelonské fontány" (Font Mágica - technický unikát z roku 1929) - hra hudby, barevných světel a vody. Nádherný pohled na noční Barcelonu. V nočních hodinách návrat na ubytování.

Den 8
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativní výlet Gerona Besalú: odjezd do Gerony, historického města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau), Arabské lázně (15.století), návštěva gotické Katedrály Santa Maria de Girona (s jedinečnou klenotnicí a románským klášterem), El Call – ulice židovské čtvrti, barevné domy na nábřeží řeky Onyar. Po poledni odjezd do vnitrozemí, krátká zastávka u jezera Banyoles (největší katalánské přírodní jezero, romantická scenérie, centrum vodních sportů – dějiště veslařských soutěži Olympijských her Barcelona 1992). Odjezd do Besalú, nádherné středověké město s románskými kostely Sant Vicenc, a Sant Pere, pozůstatek benediktinského kláštera se zachovalou židovskou lázní mikve, opevněný románský most přes řeku Fluviá, volno, odjezd na ubytování.

Den 9
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

Den 10
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Pořadatelem tohoto zájezdu je IDEAL-TOUR PRAHA,s.r.o., IČ 25703269.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK

Po stopách slavných architektů a malířů Katalánska, za uměním i mořem