Vyhledávání zájezdů
Penzion Excellent - Česká republika - Haná

Penzion Excellent starstarstarstar

Penzion Excellent
Doprava:
vlastní
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Snídaně
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kroměříž - Hotel EXCELLENT
Poloha
v historické části města Kroměříže.

Kroměříž přezdívaná Hanácké Athény, je okresní město ve Zlínském kraji. První písemná zpráva o Kroměříži byla již v roce 1110. Město bylo založeno olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburku roku 1260. Olomoučtí biskupové v Kroměříži vybudovali reprezentativní letní sídlo a přemístili sem část správy diecéze. Za třicetileté války město hodně utrpělo dvakrát za sebou nájezdem švédských vojsk (1643 a 1645) a následně morem. V šedesátých letech téhož století zahájil rozsáhlou obnovu města olomoucký biskup Karel II. Lichenštejn-Kastelkorn. Pro svůj enormní kulturní význam (město bylo od 17. století kulturním centrem Hané a celé střední Moravy) získalo město přezdívku Hanácké Athény. Zachováno a v devadesátých letech opraveno bylo historické centrum města - Velké náměstí s podloubím a vedle něj stojící Arcibiskupský zámek. Ten je společně s oběma zahradami (Květná zahrada, Podzámecká zahrada) od roku 1998 zapsán na listině světového kulturního dědictví UNESCO.
Vybavení ubytovacího zařízení
recepce, směnárna, hotel. trezor, restaurace, vinný sklep, finská sauna, termální sud, fitness, úschovna a půjčovna kol, pro děti - postýlka a stolička; letní terasa, atrium, PC s internetem a tiskárnou, Wi-Fi (zdarma), parkoviště, turist minibus, akceptace platebních karet.
Vybavení pokoje
1 a 2lůžkové pokoje typu Economy (cena na vyžádání), 1 až 4lůžkové pokoje typu Standard, 2lůžkové apartmány (popis a cena na vyžádání), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), LCD TV-SAT, telefon, minibar, Wi-Fi (zdarma). Pokoje Standard (větší, komfortnější, lepší nábytek).
Stravování
snídaně (bufet).
Sport a volný čas
Sport: 200 m od hotelu tenis, beach volejbal, nohejbal, letní koupaliště, 500 m krytý bazén, fitness, masáže.
Cena zahrnuje
2x nebo 7x ubytování se snídaní (dle výběru pobytu), pobyt s domácím mazlíčkem, místní poplatek, parkovací kartu.
Cena nezahrnuje
dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).
Nahrávám...

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Kroměříž - Hotel EXCELLENT